Domy szkieletowe są popularne z wielu powodów. Są opłacalne i przyjazne dla środowiska. Ich budowa jest stosunkowo szybka. Domy te są często energooszczędne, a nawet pasywne. Mogą zaoszczędzić dużo energii. Wnętrze domów szkieletowych tworzy mikroklimat, który jest korzystny dla zdrowia mieszkańców. Przyjrzyjmy się zaletom domów szkieletowych.

Czas budowy domu szkieletowego

Jedną z głównych zalet domu szkieletowego jest jego wyjątkowa szybkość. Proces ten jest znacznie krótszy niż w przypadku konstrukcji murowanych ze względu na ograniczenie "mokrych prac", takich jak wylewanie fundamentów, które najlepiej wykonywać w cieplejszych porach roku. Proces budowy murowanej wymaga długiego oczekiwania na wyschnięcie materiałów. Na przykład beton i zaprawa. Niektórych etapów nie da się ukończyć przy złej pogodzie.

Czas budowy domu szkieletowego może być zaskakująco krótki, często zajmując tylko trzy miesiące. Prefabrykacja jest kluczowym czynnikiem skracającym czas budowy. Komponenty domu są produkowane w fabryce i montowane na miejscu jak puzzle. Metoda ta pozwala na szybką i wydajną budowę, niezależnie od warunków pogodowych.

Trwałość domów drewnianych

Domy szkieletowe z drewna mogą być równie trwałe jak tradycyjne domy murowane, jeśli są zbudowane przy użyciu nowoczesnych technik budowlanych i wysokiej jakości materiałów. Ważne jest również, aby korzystać z usług doświadczonych i zaufanych wykonawców.

Podkreślamy, że wszystkie materiały używane przez Nardos są certyfikowane i najwyższej jakości, zgodnie z surowymi normami europejskimi. Budujemy domy, które są trwałe i wytrzymują próbę czasu. Daje to naszym klientom gwarancję wysokiej jakości.

Ten dom ma żywotność co najmniej 50 lat, co jest porównywalne z żywotnością konstrukcji murowanych. Właściwa pielęgnacja i konserwacja wydłuża żywotność domów szkieletowych. Domy szkieletowe mogą przetrwać wiele lat przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji.

Korzyści środowiskowe domów drewnianych

Według szacunków, sektor budowlany przyczynia się do emisji około 4 miliardów ton CO2 rocznie lub 11% globalnej emisji. Ponad połowa z tego wynika z wykorzystania betonu w budownictwie. Jedna tona cementu może emitować do 600 kg CO2.

Drewno w budownictwie jest ważnym krokiem w kierunku zmniejszenia tych emisji. Oto niektóre z głównych powodów:

  1. Drewno nie emituje gazów cieplarnianych. Proces uprawy drzew jest również korzystny dla środowiska, ponieważ pochłaniają one znaczne ilości CO2 z powietrza.
  2. Ilość CO2 emitowanego przez drewno podczas przetwarzania i transportu jest mniejsza niż ilość pochłaniana przez drzewo podczas jego wzrostu przed ścięciem.
  3. Drewno jest materiałem, który można poddać recyklingowi. Po ścięciu drzew można je zastąpić nowymi, co sprzyja zrównoważonemu rozwojowi środowiska i odnawialności.

Wybierając drewno do budowy, możemy zmniejszyć ślad węglowy procesu budowlanego i przyczynić się do ochrony środowiska.

Domy o konstrukcji drewnianej mogą oszczędzać energię

Domy szkieletowe mogą spełniać kryteria domów energooszczędnych i pasywnych. W Nardos House budujemy budynki spełniające najwyższe standardy izolacji termicznej. Ściany zewnętrzne są podwójnie izolowane, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Nasze domy wyposażone są w hermetyczną izolację ścian, sufitów i okien z wykorzystaniem materiałów paroszczelnych i odpornych na warunki atmosferyczne, a także uszczelniaczy, takich jak silikon, polimer i pianka. Domy posiadają również nowoczesne systemy ogrzewania i wentylacji oparte na odnawialnych źródłach energii.

Rodzaj drewna i jego obróbka, a także instalacja energooszczędnych drzwi i okien również przyczyniają się do oszczędności energii. Dzięki tym rozwiązaniom domy drewniane utrzymują stałą temperaturę przez cały rok. Nie wychładzają się nadmiernie zimą ani nie przegrzewają latem. Kluczem do osiągnięcia takiego efektu jest zaangażowanie wykwalifikowanego wykonawcy, który zadba o każdy szczegół budynku.

Izolacja akustyczna

Drewniane domy Nardos słyną z wysokiej izolacji akustycznej, która zapewnia mieszkańcom spokój i komfort. Wnętrza domów są dźwiękoszczelne, aby zredukować zewnętrzne hałasy. Konstrukcje te wykorzystują specjalne techniki wygłuszania pomieszczeń.

Wzmacniamy i usztywniamy również sufity, aby zwiększyć komfort akustyczny. Pozwala nam to wyeliminować dźwięki, takie jak kroki, które przemieszczają się między poziomami budynku. Domy Nardos są ciche, spokojne i pogodne, co jest ważne w zabieganym dniu.

Nasze domy drewniane charakteryzują się doskonałą izolacją akustyczną. To jeden z najważniejszych aspektów komfortu w takich przestrzeniach.

Mikroklimat i ekonomia

Jedną z głównych zalet domów drewnianych jest to, że zapewniają one mikroklimat, który jest korzystny dla zdrowia ich mieszkańców. Drewno jest naturalnym materiałem, który reguluje wilgotność, co skutkuje zdrowszym środowiskiem wewnętrznym. Drewniane domy szybko nagrzewają się zimą i utrzymują komfortową, niższą temperaturę latem.

Pod względem ekonomicznym inwestycja w dom o konstrukcji szkieletowej jest bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na współpracę wyłącznie z jednym wykonawcą, który będzie nadzorował cały projekt.